Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Formula 1  (Okunma Sayısı 949 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batuhan Cantürk
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #45 : 08 Temmuz 2016, 21:56:27 »

Sevindim. Kimiyi bir sene daha izleyeceğiz.
Fatih Ünsal
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #46 : 03 Eylül 2016, 06:43:48 »

MASSA BIRAKIYOR!

Formula 1'in Brezilyalı pilotu Felipe Massa, sezon sonunda emekliye ayrılacak.

Formula 1 pilotlarından Williams takımı adına yarışan Felipe Massa, sezon sonunda emekliye ayrılacağını açıkladı.

İtalya'nın Monza kentinde basın toplantısı düzenleyen Massa, emekliye ayrılmak için doğru zamanın geldiğini belirterek, "Kendimi rahatlamış ve mutlu hissediyorum. Böyle zor kararlar alırken yeterince güçlü olmanız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

2013'te Fransa'da kayak yaparken düşerek ağır yaralanan ve tedavisi halen devam eden Ferrari'den eski takım arkadaşı efsanevi pilot Micheal Schumacher'in ilk emeklilik kararını 2006 yılında aldığını hatırlatan 35 yaşındaki sporcu, Alman sürücüye ithafen bu karardan 10 yıl sonra pistlere veda edeceğini belirtti.

Brezilyalı pilot, bu sezon Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenlenecek son yarışta kariyerinde 250. kez piste çıkarak yarışseverlere veda edecek.

Ferrari takımı adına yarıştığı 2006-2013 yıllarında kariyerinin en iyi dönemleri geçiren Massa, 2008'de şampiyonluğu 1 puan farkla Büyük Britanyalı Lewis Hamilton'a kaptırmıştı. Formula 1'de 15 yıldır yarışan Massa, 11 yarıştan ise zaferle ayrılmıştı.

Tivibuspor.com.tr

Galatasaray halkındır, lisenin değil.
Fatih Ünsal
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #47 : 03 Aralık 2016, 07:44:24 »

Rosberg zirvede bıraktı

Formula 1'in son dünya şampiyonu pilotu Nico Rosberg, emekliye ayrıldığını açıkladı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından açıklamada bulunan 31 yaşındaki Alman pilot, "25 yıldır yarışıyorum ve hayatımdaki tek hayalim, Formula 1 Dünya Şampiyonası'nı kazanmak olmuştu. Çok çalışarak, acı çekerek ve fedakarlıklar yaparak buna ulaştım. Dağı tırmandım, zirveye çıktım ve emekliye ayrılmak için doğru zamanın geldiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Kendisine bu süreçte destek veren herkese teşekkür eden Rosberg, bu sezon şampiyonluk yolunda büyük baskı yaşadığını ve bunu başarmasının ardından emeklilik kararının kafasında netleştiğini vurguladı.

Formula 1 kariyerine 2006'da Williams takımında adım atan Mercedes'in Alman pilotu Rosberg, 2016 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın son mücadelesi Abu Dabi Grand Prix'sini 2. sırada bitirerek takım arkadaşı Lewis Hamilton'ın 5 puan önünde kariyerinin ilk şampiyonluğuna geçen hafta ulaşmıştı. Rosberg, Michael Schumacher ve Sebastian Vettel'den sonra mutlu sona ulaşan 3. Alman sürücü olarak Formula 1 tarihine de geçmişti.

İlk birinciliğini 2012'de elde etti
Şampiyonayı 1982'de kazanan Fin sürücü Keke Rosberg'in oğlu olan, 1985 Almanya doğumlu Nico, otomobil sporlarına, 6 yaşında go kartla başladı. Profesyonel kariyerine 2001'de adım atan Rosberg, 2002'de Formula BMW ADAC, 2005'te de GP2'de şampiyonluğa ulaştı.

Babasının şampiyonluk yaşadığı Williams Formula 1 Takımı ile 2006'da anlaşan Rosberg, sezonun ilk mücadelesi Bahreyn Grand Prix'sinde 7. olarak dikkatleri üstüne çekti. Alman sürücü, 2008 sezonunun açılışına ev sahipliği yapan Avustralya Grand Prix'sinde 3. olarak ilk defa podyuma çıktı.

Rosberg, 2010 yılında, önceki sezonu şampiyon tamamlayan Brawn GP'yi satın alan Mercedes'in fabrika takımına geçip 3 sezon boyunca Formula 1 efsanesi Michael Schumacher ile takım arkadaşlığı yaptı. Rosberg, 2012 sezonunun 3. ayağı Çin Grand Prix'sinde kariyerinde ilk kez podyumun zirvesinde yer aldı.

2014'te şampiyonluğu sonuna kadar kovaladı
Go kart yıllarında beraber yarıştığı Lewis Hamilton ile 2013'te takım arkadaşı olan Rosberg, kurallarda köklü değişikliklerin yaşandığı 2014'te şampiyonluğa çok yaklaştı. "Çifte puan" kuralının ilk kez uygulandığı 2014 Formula 1 sezonunun final yarışı Abu Dabi Grand Prix'si, pilotlar klasmanı lideri Hamilton ile 17 puan gerisindeki takım arkadaşı Rosberg'in mücadelesine sahne oldu.

Yarışa, takım arkadaşının arkasında 2. sırada devam eden Rosberg, 25. turda otomobilinin enerji dönüşüm sistemindeki arıza nedeniyle önemli bir zaman kaybı yaşadı. Aracındaki arızanın etkisiyle hızını koruyamayan ve yavaş turlar atmaya devam eden Rosberg, 14. sırada bitirdiği mücadele sonunda şampiyonluğu, Hamilton'a kaptırdı.

En uzun 2. galibiyet serisine imza attı
Formula 1'de 2015'e kadar art arda 2 yarış birinciliği bulunmayan Rosberg, şampiyonluğu bir kez daha Hamilton'a kaptırdığı sezonun son 6 yarışında da "pole pozisyonu"nu kazandı, son 3 yarışı ise ilk sırada bitirdi.

Alman pilot, 2016 sezonunun da ilk 4 yarışını kazanarak arka arkaya 7 galibiyet aldı. Rosberg böylece "Formula 1 tarihinin en uzun 2. galibiyet serisi"nin sahipleri Alberto Ascari (1952-1953) ve Michael Schumacher'in (2004) arasına katıldı. "En uzun galibiyet serisi" rekorunu, 2013'te kazandığı 9 birincilikle Sebastian Vettel elinde tutuyor.

Baba-oğul şampiyon
Keke ve Nico Rosberg, Formula 1 tarihininde şampiyonluk yaşayan ikinci baba-oğul oldu. Bunu ilk kez Graham ve Damon Hill başardı.

1958'den 1975'e kadar şampiyonada yarışan Büyük Britanyalı pilot Graham Hill, 1962 ve 1968'de pilotlar klasmanını zirvede noktaladı. 1992'den 1999'a kadar mücadele eden oğlu Damon Hill ise 1996 sezonunda şampiyonluğu elde etti.

Ligtv.com.tr

Fatih Ünsal
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #48 : 12 Nisan 2017, 08:27:01 »

SON DAKİKA - Formula 1 yeniden Türkiye'de. 2018 sezonu F1 takviminde Türkiye de yer alacak.

Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #49 : 12 Nisan 2017, 10:22:49 »

Güzel haber. Umarım daha önceki yıllarda olduğu gibi saçma sapan bir fiyat uygulaması yapmazlarda ailecek gider izleriz.

"Galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. Galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve Galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım" - Metin OKTAY
Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #50 : 27 Mayıs 2017, 15:31:53 »

Raikkonen sonunda, Hamilton' un Q2 de elenmesi de günün diğer sürprizi oldu.

http://Https://tr.motorsport.com/f1/news/2017-monaco-gp-raikkonen-2008-den-beri-ilk-kez-pole-pozisyonunda-911160/

"Galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. Galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve Galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım" - Metin OKTAY
Hasan Bozan
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #51 : 14 Nisan 2018, 09:42:49 »

Çin Grand Prix de Ferrari 2006 Schumacher - Massa dan beri ilk kez iki yarış üst üste ilk çizgiyi kapatmış bakalım yarın sabah ki yarışda da duble gelecek mi? Bu kez sezona iyi başladı takım umarım sezon sonu Mercedes ve Hamilton un şampiyonluk hegemonyasını yıkarız.
Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #52 : 16 Nisan 2018, 15:30:10 »

Çin Grand Prix de Ferrari 2006 Schumacher - Massa dan beri ilk kez iki yarış üst üste ilk çizgiyi kapatmış bakalım yarın sabah ki yarışda da duble gelecek mi? Bu kez sezona iyi başladı takım umarım sezon sonu Mercedes ve Hamilton un şampiyonluk hegemonyasını yıkarız.

Duble olmasa da Vettel kazanacaktı ki FIA yarış sıkıcı geçiyor az heyecan katalım deyip güvenlik aracı sokunca işler değişti. Red Bull' u o kısa sürede ard arda 2 arabasına da pit stop yaptırıp lastik avantajını ele geçirdiği için kutlamak lazım. Tabi bir Ricciardo gerçeği var, aynada görüyorsan arka kanadını görmen an meselesi Sırıtan

Verstappen'e verilen ceza çok hafifti, pitte 10 saniye beklemeliydi. Resmen Vettel'i katletti.

Hasan Bozan
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #53 : 16 Nisan 2018, 22:11:49 »

Duble olmasa da Vettel kazanacaktı ki FIA yarış sıkıcı geçiyor az heyecan katalım deyip güvenlik aracı sokunca işler değişti. Red Bull' u o kısa sürede ard arda 2 arabasına da pit stop yaptırıp lastik avantajını ele geçirdiği için kutlamak lazım. Tabi bir Ricciardo gerçeği var, aynada görüyorsan arka kanadını görmen an meselesi Sırıtan

Verstappen'e verilen ceza çok hafifti, pitte 10 saniye beklemeliydi. Resmen Vettel'i katletti.

Red Bull gerçekten harika iş çıkardı pit anlamında 2 kere aynı taktik ile arka arkaya aldılar ve sonunda kazandılar. Vettel'i dediğiniz gibi Verstappen bitirdi. Raikkonen için aynı riski alabirdi strateji olarak Ferrari, yarış galibiyeti için şansı da olurdu böylece onu akıl edemediler. Vettel'e o kadar odaklandılar ki Raikkonen'i unuttular gibi bir şey oldu. Vettel her şeye rağmen puan farkını 6-8 civarı açacakken Verstappen'den aldığı darbe ile puan farkı azaldı. Umarım sene sonu bu puanları aramaz Vettel.
Serdar Devrim
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAMAK EN BÜYÜK MACERAMIZ...!

« Yanıtla #54 : 19 Nisan 2018, 11:33:27 »

Önceden izlerdim. İstanbulda yarış oluyormu artık yoksa takvimden çıktı mı?

https://twitter.com/srdrdvrm

Hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye işte ben onlardan değilim ben sensiz de yaşarım; ama seninle bir başka yaşarım...  / Nazım Hikmet Ran...
Hasan Bozan
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #55 : 19 Nisan 2018, 14:09:27 »

Önceden izlerdim. İstanbulda yarış oluyormu artık yoksa takvimden çıktı mı?

Takvimden çıktığımızdan beri bir daha giremedik şu an 21 yarış var sezonda uzun bir süre girebileceğimizi de sanmıyorum.
Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #56 : 02 Temmuz 2018, 08:13:31 »

Dünkü yarışta 1 defa görüldü ki Hamilton Mercedes'den inerse başka bir arabada mümkün değil tutunamaz. Yarış koordinatörü pit stop hatası yapmış olabilir ama nerede senin pilotajın? Çocuk gibi ağladı durdu, Red Bull ve Ferrari pol pozisyonunu vermedikleri her yarışı kazanırlar.

Kürşat Can Ata
Aslan Yürekli
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #57 : 04 Eylül 2018, 00:29:28 »

Son yarışlarda görüldüğü üzere Sebastian Vettel kısmen balon bir pilotmuş. -Bence- Hamilton'dan sonra en yetenekli olan pilot Fernando Alonso da emekli olunca, seneye Liberty Media nasıl bir F1 planlıyor görmek lazım. DRS ile olmuyor belli oldu artık. "Mercedes motorun var mı, kanadın açık mı, buyur geç" döneminin bitmesi lazım.
Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #58 : 04 Eylül 2018, 09:00:02 »

Son yarışlarda Vettel çok ciddi hatalar yaptı, bırak Hamilton geçsin, pist avantajı sende, uzun düzlükler var ve senin araban düzlüklerde çok daha hızlı. Gereksiz bir hata ile alacağı puanlardan oldu.

Ahmet Kılıç
Aslan Yürekliler Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #59 : 08 Ekim 2018, 12:50:16 »

Pazar sabahı F1 hakem rezaleti yaşandı, Verstappen yoldan çıktı dönüşte Kimi'ye çarptı aldığı ceza 5 saniye, en azından pit cezası(dur-kalk) almalıydı, adam baktı ceza yok, birde Vettel'e çaktı. Neymiş efendim agresifmiş, kurallar agresiflere ayrı mı işletiliyor? Adam aynı yarışta 2 Ferrari'ye çarptı neredeyse sıfır cezayla yırttı.

Reklam

Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: